Nowoczesne maty izolacyjne to wyroby stworzone z włókien ceramicznych. Są one ogniotrwałe, dzięki czemu można wykorzystać je do tworzenia różnego typu konstrukcji, narażonych na otwarte działanie ognia i bardzo wysokiej temperatury powietrza, dochodzącej nawet do 1430 stopni Celsjusza.
Rekomendowane przez wielu klientów indywidualnych i firmowych maty izolacyjne, stanowią produkty całkowicie bezpieczne dla środowiska i organizmów żywych. To materiały stworzone z najlepszych jakościowo komponentów, co potwierdza ich wysoką jakość i łatwość stosowania. To wyroby wykazujące podwyższoną trwałość na wszelkiego typu uszkodzenia mechaniczne, wynikające z działania otwartego źródła ognia i podwyższonej temperatury powietrza, wynoszącej nawet do 1430 stopni Celsjusza. Proponowane maty izolacyjne są dostępne w różnej grubości, szerokości, co umożliwia wybór produktu idealnie spełniającego oczekiwania danego klienta.
Maty izolacyjne dedykowane wielu konstrukcjom
Atestowane i certyfikowane maty izolacyjne mogą być stworzone z włókien biodegradowalnych, a także włókna ceramicznego. Wyróżniają się one niskim przewodnictwem ciepła i wytrzymałością na rozciąganie. Wyroby te są sprzedawane na metry. Znajdują one zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, między innymi petrochemicznym, ceramicznym, a także stalowym. Maty izolacyjne, przetestowane przez wiele przedsiębiorstw, mogą być stosowane jako funkcjonalne, trwałe i niewymagające konserwacji izolacje bądź też wyłożenie pieców przemysłowych, przeznaczonych do wypieku ceramiki. Nowoczesne maty izolacyjne to świetne rozwiązanie, dla osób którym zależy na stosowaniu produktów nie zawierających azbestu, uznawanego za materiał szkodliwy dla zdrowia i życia.
Czytaj także:
Klej ceramiczny wysokotemperaturowy ma wszechstronne zastosowanie
Piece do pizzy w domowym zaciszu
Maty izolacyjne to wysokiej jakości produkty, które sprawdzą się jako zabezpieczenie pieców przemysłowych. Wyroby te mają zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu, gdzie wymagane jest użycie materiałów o niskim przewodzeniu ciepła, podwyższonej odporności na rozciąganie i działanie bardzo wysokiej temperatury powietrza.